niedziela, 3 sierpnia 2008

Piknik dla Działkowców

Nie łatwo jest nawiązać do zabaw tanecznych organizowanych w Pracowniczym Ogrodzie Działkowym im. Michała Drzymały w Rakoniewicach, (obecna nazwa – „Rodzinny Ogród Działkowy” istnieje od 2005 r. wraz z wejściem w życie ustawy z dnia 8 lipca 2005 r. o rodzinnych ogrodach działowych) które w przeszłości przyciągały tłumy członków lokalnej społeczności, a gra pn. koło szczęścia, w której jedną z wygranych był popularny „Wiśniak” cieszyła się niezwykłym uznaniem jej uczestników.

Sobotnie popołudnie, darmowa kiełbasa z grilla i napoje oraz dobra muzyka to argumenty, które miały przekonać Działkowców z ROD im. Michała Drzymały w Rakoniewicach do przybycia na piknik zorganizowany 2 sierpnia 2008 na terenie rakoniewickiego ogrodu. 

Organizatorzy imprezy czyli członkowie zarządu ROD tym samym próbują nawiązać do starych, dobrych tradycji. Tradycji o których z dużym sentymentem wspominają zasłużeni dla ogrodu Działkowcy i nie tylko.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w sobotnim pikniku uczestniczyło czterech prezesów z dawnych lat, dając tym samym dobry przykład pozostałym działkowcom. Każdy z nich prezesował w innym okresie i każdy z nich ma inne doświadczenia z tym związane. Każdy z nich inaczej też patrzy z perspektywy czasu na to czego dokonał, a czego nie. W sobotnie popołudnie wszyscy czterej byli jednak zgodni co do jednego, a mianowicie co do sensowności, przydatności i pożyteczności takich zabaw jak ta sobotnia.

Pożyteczny aspekt takich imprez widzą także pozostali Działkowcy, a najlepszym dowodem na to jest frekwencja, która w sobotnim pikniku była dość znaczna.

Brak komentarzy: