wtorek, 15 lipca 2008

Finał konkursu "Wzorowa Działka 2008" w ROD im. Michała Drzymały w Rakoniewicach

Spore emocje towarzyszyły tegorocznej edycji konkursu na najładniejszą działkę w ROD im. Michała w Rakoniewicach. Komisja konkursowa w skład której wchodzą członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Błońska w dniu 14 lipca 2008 dokonała trzeciej (ostatniej) oceny.


Spośród 94 działek, które przystąpiły do konkursu do ostatniej rundy zakwalifikowało się 27 i to z tej grupy zostali wyłonieni zwycięzcy poszczególnych kategorii. Najwięcej, bo 11 działek rywalizowało w kategorii „Działka produkcyjno-rekreacyjna”. Nieoficjalnie to ta kategoria cieszy się największym prestiżem w konkursie i rok rocznie dostarcza największych emocji.W kategorii „Działka produkcyjna” w rundzie finałowej znalazło się 9, a w kategorii „Działka rekreacyjna” – 7 działek.


Prace komisji z najwyższym uznaniem ocenili nie tylko członkowie zarządu ROD im. Michała Drzymały, ale również sami Działkowcy. W przeciągu 4 dni, w miesiącach maj, czerwiec i lipiec komisja dokonała skrupulatnej oceny wszystkich działek zgodnie z wytycznymi regulaminu sporządzonego i zatwierdzonego przez zarząd ogrodu.


Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w trakcie uroczystości „Dnia Działkowca 2008”, która odbędzie się 23 sierpnia 2008 r.


Należy zaznaczyć, iż komisja bardzo pochlebnie oceniła nasz ogród, a fragmenty wypowiedzi na ten temat zamieszczamy poniżej.


Leonarda Piątek – przewodnicząca Komisji: „Jest mnóstwo pięknych działek, a kilka z nich przypadło mi szczególnie do gustu”.


Wanda Roguszka – członek Komisji: „Gdyby nie odległość dzieląca Błońsko od Rakoniewic to z chęcią sama bym uprawiała działkę w Waszym ogrodzie”.


Zofia Smyczyńska – członek Komisji: „Byłam pod wrażeniem upraw owoców. Dzięki uprzejmości Działkowców mogłam spróbować niektórych z nich”.


Brak komentarzy: