poniedziałek, 24 sierpnia 2009

Dzień Działkowca 2009

W obecności burmistrza Rakoniewic i przewodniczącego Rady Miejskiej w Rakoniewicach obchodzili tegoroczny „Dzień Działkowca” użytkownicy działek w ROD im. Michała Drzymały.

Uroczystość - która miała miejsce, w sobotę 22 sierpnia - rozpoczęła się od wspólnego wysłuchania hymnu pt. „Zielona Rzeczpospolita”. Następnie przemówienie wygłosił prezes zarządu ROD - Dariusz Wajs, a także przewodniczący Rady Miejskiej w Rakoniewicach – Gerard Tomiak, który w imieniu wszystkich radnych złożył życzenia dla działkowców z rakoniewickiego ogrodu.


Jak co roku, sporo emocji towarzyszyło podczas ogłoszenia wyników w konkursie na wzorową działkę w ROD. Odczytania wyników dokonała przewodnicząca komisji konkursowej Janina Wurst – przedstawicielka KGW z Tarnowy. Zanim jednak formalności stało się zadość, Janina Wurst - w imieniu swoim i koleżanek - podziękowała zarządowi ogrodu za zaproszenie do udziału w pracach komisji. Nie szczędziła także ciepłych słów pod adresem działek jak i samych jej użytkowników.

Dziękujemy zarządowi Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Rakoniewicach za powołanie nas do komisji konkursowej.
Wydaje nam się, że w tym konkursie nie ma przegranych, dlatego że wielkim szczęściem jest mieć działkę, mieć kawałek ukochanej ziemi, na której można robić to czego się pragnie, to co się lubi; poleżeć na trawie, obserwować rybki w oczku, wykąpać się w basenie, a przede wszystkim można sadzić różne rośliny, warzywa, owoce, kolorowe kwiaty i zbierać plony. Słowem taka działka to skarb, to źródło wielkiej satysfakcji i radości, to miejsce gdzie można dobrze spędzić czas z pożytkiem dla siebie i swej rodziny.
Nie było nam łatwo ocenić te działki. Co jedna to ładniejsza, pomysłowiej urządzona, każdy skrawek ziemi wykorzystany. Jednym słowem zauroczyły nas. Jesteśmy zachwycone nimi, a także pracowitością i umiejętnościami działkowiczów.
A więc gratulujemy wszystkim, bez wyjątku którzy posiadają działki, niech one dają im nadal wiele satysfakcji, radości i pożytku. Niech będą ich oczkiem w głowie.


Należy dodać, że współpraca na linii KGW – ROD została zapoczątkowana już w ubiegłym roku. Wówczas to, w skład komisji oceniającej wchodziły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Błońska.


Faworyci nie zawiedli, na pierwszych miejscach uplasowali się: Irena i Jan Rejmanowie (kategoria: Działka produkcyjno-rekreacyjna), Alina i Mirosław Brychcy (kategoria: Działka rekreacyjna) i Regina i Andrzej Kaczmarkowie (kategoria: Działka produkcyjna). Zobacz pełne wyniki »


Nagrodę pn. „Za największy postęp w uprawie działki spośród działkowców przyjętych do PZD w 2009 r.”, otrzymali państwo Ewa i Maciej Matuszewscy.
Ponadto, nagrodzeni zostali także ci Działkowcy, którzy w ocenie zarządu ROD, w 2009 r. mieli największy wkład pracy na rzecz rakoniewickiego ogrodu. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Jerzy Nogalski, Maria i Jan Piosikowie, Regina Kaczmarek, Irena i Jan Rejmanowie, Andrzej Konieczny, Zofia i Kazimierz Rosolscy, Benigna Walkowiak, Dariusz Wajs, Teresa Franecka, Marian Kalemba i Florian Szczepaniak.


Na zakończenie części oficjalnej tegorocznych obchodów „Dnia Działkowca” wystąpił kabaret „ARNI”. Chłopaki z Boruji Kościelnej, swoim występem rozbawili zebraną publiczność, a tym samym dali bodziec do dalszej zabawy przy dobrej muzyce, kiełbasie z grilla i tańcach.


Brak komentarzy: