wtorek, 26 sierpnia 2008

Dzień Działkowca 2008

Święto Dnia Działkowca obchodzili działkowcy z ROD im. Michała Drzymały w Rakoniewicach w sobotę 23 sierpnia.


Najważniejsze dla działkowców święto w roku rozpoczął prezes ROD – Dariusz Wajs, który przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość. W przemówieniu prezes nawiązał do ponad wiekowej tradycji ogrodów działkowych w naszym kraju oraz obowiązku jej pielęgnowania przez wszystkich działkowców.


Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Miejskiej w Rakoniewicach – Gerard Tomiak, konstatując wyjątkowe znaczenie ogrodu dla społeczności lokalnej.


W doskonały humor wprawiły wszystkich zebranych członkinie zespołu „Kabaret po 40’tce” z KGW Tarnowa.

Występ kabaretu ze specjalnie ułożoną piosenką na okazję ogłoszenia wyników konkursu „Wzorowa Działka 2008” był swoistym zaproszeniem do najbardziej oczekiwanej części uroczystości.

Ogłoszenia wyników dokonała komisja konkursowa w składzie: Leonarda Piątek – przewodnicząca komisji (KGW Błońsko), Wanda Roguszka – członek komisji (KGW Błońsko), Zofia Smyczyńska – członek komisji (KGW Błońsko). Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali wartościowe nagrody ufundowane przez Burmistrza Rakoniewic.


Wzorem lat ubiegłych nagrody otrzymali również działkowcy, którzy w ocenie zarządu ROD wyróżnili się w roku bieżącym szczególnym wkładem w utrzymanie i rozwój ogrodu. Zgodnie z typami zarządu nagrodzeni zostali: Benigna Walkowiak, Regina Kaczmarek, Teresa Franecka, Zofia i Kazimierz Rosolscy, Maria i Jan Piosikowie, Irena i Jan Rejmanowie, Marian Kalemba, Andrzej Konieczny i Dariusz Wajs.


Nagrodę za największy postęp w uprawie działki spośród działkowców przyjętych do PZD w 2008 roku otrzymali państwo Dorota i Edmund Kapustkowie. Należy zaznaczyć, iż nagroda ta została ustanowiona przez zarząd ROD im. Michała Drzymały w Rakoniewicach obecnej kadencji.


Część oficjalną uroczystości zakończył poczęstunek dla zaproszonych gości. W trakcie poczęstunku humory dopisywały, a zadbały o to członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Śpiewom, dowcipom i opowieściom o podłożu humorystycznym nie było końca. Nie obyło się również bez wpisu do kroniki ogrodowej. W imieniu KGW Tarnowa wpisu dokonała przewodnicząca Janina Wurst, a w imieniu KGW Błońsko przewodnicząca – Leonarda Piątek.


Bardzo miłym akcentem tegorocznych obchodów „Dnia Działkowca” było przekazanie dzieciom z Przedszkola im. Hałabały w Rakoniewicach plonów działkowych pochodzących z wystawy organizowanej rok rocznie z okazji święta działkowców.


Na uwagę zasługuje również praca miejscowej policji, która czuwała nad bezpieczeństwem zwłaszcza w trakcie zabawy tanecznej trwającej do późnych godzin nocnych. Podziękowania należą się także Prezesowi NBS w Rakoniewicach oraz Burmistrzowi Rakoniewic za wsparcie finansowe imprezy.

Brak komentarzy: