wtorek, 11 września 2007

Dzień Działkowca 2007

8 września 2007 r. w sali Domu Strażaka przy ul. Starowolsztyńskiej 2, w Rakoniewicach działkowcy z ROD im. Michała Drzymały uczestniczyli w uroczystości z okazji Dnia Działkowca. Uroczystość została zorganizowana przez zarząd ogrodu przy współudziale działkowców i gospodarzy ROD.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17:00. Spośród zaproszonych gości na uroczystości pojawili się Burmistrz Rakoniewic – Józef Jerzy Sieradzan, Prezes Nadodrzańskiego Banku Spółdzielczego – Mirosław Stachowiak oraz członkowie komisji oceniającej działki w konkursie pn. „Wzorowa Działka 2007” w ROD im. Michała Drzymały w Rakoniewicach.

Pierwsza część uroczystości przebiegła pod dyktando wyróżnień. Komisja konkursowa odczytała wyniki rywalizacji w konkursie na wzorową działkę w 2007 r., a fundatorzy nagród - Burmistrz Rakoniewic Józef Jerzy Sieradzan oraz Mirosław Stachowiak dokonali ich wręczenia. Następnie wręczono nagrody działkowcom za długoletnią uprawę działek oraz osobom, którzy wyróżniają się szczególnym wkładem w dbałość i rozwój ogrodu.

W drugiej części uroczystości wszyscy zebrani mieli możliwość brania udziału w grach i zabawach przygotowanych przez organizatorów, a zwycięzcy mogli liczyć na cenne nagrody. Ponadto dla każdego z uczestników uroczystości przygotowano darmowe kiełbasy z rożna oraz napoje.

Ważnym punktem Dnia Działkowca była prezentacja kroniki ogrodowej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zebranych działkowców.

W trakcie zabawy tanecznej, która stanowiła mniej oficjalną część uroczystości odbyła się tradycyjna zabawa pn. koło szczęścia.

Brak komentarzy: