wtorek, 24 sierpnia 2010

Dzień Działkowca 2010

W ubiegłą sobotę działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Michała Drzymały w Rakoniewicach obchodzili święto Dnia Działkowca.

W trakcie uroczystości oddano do użytku nową bramę wjazdową do ogrodu. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście, a wśród nich wiceburmistrz Rakoniewic Krystyna Pietrzak, przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD Henryk Sobański oraz działkowcy seniorzy – Ludwika Kapustka i Stanisław Malicki.W tym miejscu należy zaznaczyć, iż inwestycja ta powstała dzięki poważnemu wsparciu finansowemu OZ PZD w Poznaniu. Łączny jej koszt wyniósł 6000 tys. zł, a wkład z pieniędzy ogrodowych wyniósł 3000 zł.

Ważnym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszą działkę. W kategorii „Działka produkcyjno-rekreacyjna” przyznano cztery pierwsze miejsca. Wśród nagrodzonych znaleźli się następujący działkowcy: Lidia i Piotr Maliccy, Dorota i Edmund Kapustkowie, Irena i Jan Rejmanowie, Maria i Jan Piosikowie. W kategorii „Działka produkcyjna” zwyciężyli państwo Regina i Andrzej Kaczmarkowie, a w kategorii „Działka rekreacyjna” Alina i Mirosław Brychcy. (Szczegółowe wyniki znajdują się TUTAJ).

Nagrodę pn. „Za największy postęp w uprawie działki spośród działkowców przyjętych do PZD w 2010 r.”, otrzymali państwo Danuta i Eugeniusz Góreccy.Ponadto, nagrodzeni zostali także ci działkowcy, którzy w ocenie zarządu ROD, w 2010 r. mieli największy wkład pracy na rzecz rakoniewickiego ogrodu. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Maria i Jan Piosikowie, Irena i Jan Rejmanowie, Regina Kaczmarek, Teresa Strupiechowska, Helena Kawałyk, Zofia i Kazimierz Rosolscy, Andrzej Konieczny, Halina i Marian Kalembowie, Zbigniew Zaremba, Benigna Walkowiak i Teresa Franecka.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa plonów i kwiatów, której tradycja sięga początków rakoniewickiego ogrodu. Tak się składa, że za rok ROD im. Michała Drzymały w Rakoniewicach będzie obchodził jubileusz 50-lecia swego istnienia, co kilkakrotnie podczas sobotniej uroczystości podnosiła prezes zarządu ROD – Teresa Franecka.

Wśród najmłodszej części uczestników największe zainteresowanie wzbudzał nowo wyremontowany plac zabaw. Z funduszy ogrodowych zakupiono nowe elementy, a te stare po prostu odnowiono. Jak podkreśla Teresa Franecka, to wszystko nie mogłoby powstać bez zaangażowania działkowców.Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna połączona z kołem szczęścia, która była doskonałym dopełnieniem udanego Dnia Działkowca 2010.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z DNIA DZIAŁKOWCA 2010

Brak komentarzy: